Jaké bylo BobrTrophy 2016
V pátek šlo všechno překvapivě hladce. Na nádraží dorazili všichni včas, kolona na dálnici naštěstí netrvala moc dlouho, Benešovská silnice se taky dala. Do Lužnice jsme dorazili s půlhodinovým předstihem a spícím dítětem. Jednoznačně úspěch. Když jsme zjistili, že vlak má zpoždění, dojeli jsme do kempu a začli stavět stan. Jakmile jsem se Vítka pokusila přenést do postele, otevřel oči se slovy: "tak už blikáme?" Nemohl se dočkat, až zapneme majáček, připravený na doprovod závodníků při nočním přejezdu z nádraží. Ten proběhl také bez problémů, postavili jsme stany a ulehli do chladné jasné noci.

V sobotu ráno mě fascinoval Téďa (malé Skarabíče), který již před sedmou hodinou stál uprostřed kempu s cyklistickou helmou na hlavě, připraven vyrazit. O hodinu později přidal batoh na záda. Během další hodiny se začali trousit ostatní vstávající, snídat a když přijeli i všichni, kdo měli dorazit až v sobotu ráno, konečně se dočkal. Rozdělení do družinek proběhlo hladce a k mému úžasu zbyla jen jedna sada papírů, což se nám ještě nestalo.Samotný závod začal časovkou, kterou zvládli nejrychleji KačEři za 1:28.21. V jejím cíli dostaly družinky itinerář a vyrazili na trasu. O zpestření šipkové části itineráře se postarala kopírka u Petra v práci, která šikovně zesvětlila jednu šipku vlevo, čímž dotlačila závodníky k rozhodnutí pokračovat rovně. Nastávaly tak situace, kdy na jedné křižovatce z jednoho směru přijížděla jedna družinka, druhá odbočovala vlevo, třetí vpravo a proti se blížila čtvrtá. Naštěstí to všichni optimisticky a s nadhledem pojali za vtipnou situaci.
Krátce poté, co odstartovali velcí, vyjel na trať první závodník BabyTrophy Lukášek, následovaný Barborkou a Vítkem na odrážedle. Tady bych ráda uvedla na pravou míru délku trati. Důvěřivě jsem šířila informaci, že trasa má cca 5km. Když jsem si pak doma měřila, kolik že to Vítek ujel (zvládl ai 3/4), vyšlo mi téměř 8,7km, takže se omlouvám z a mystifikaci. Všechny děti byly o více než 3km lepší, než jsem si myslela! Navíc vydatně pomohly vodníkovi Okřínkovi zachránit rybičky uvězněné v Kleci, takže veliká pochvala.

Brzy po našem návratu začali přijíždět i velcí závodníci. Nejrychleji Aleš se Šimonem za rovných 6 hodin. Následováni Pípáčkem a Myšákem za 6:29. Nesmím zapomenout na kategorii Super, kterou zcela ovládli Míra s Ríšou a Matyáškem, kteří se vrátili již za 4 hodiny 39 minut.Po návratu ještě všichni absolvovali zkoušku nazvanou "divoká voda", v níž byli nejrychlejší Erik 0:41.63, Aleš 0:45.18 a Vojtík 0:49.2, z kategorie Super Matyášek 0:48.91 (všimněte si, že je rychlejší než Vojtík) a kategorii BabyTrophy zcela ovládl Lukášek časem 0:47.28 (který by byl 3. i celkově)Večer klasicky oheň, buřty, Mára přivezl maršmelouny, Míra kytaru, teploměr ukazoval krásných 5°C .... dobře bylo.Nedělní dopoledne patří jízdě zručnosti. Letos se sugestivní zatáčkou do Lužnice. Nejrychlejší opět Erik 0:52.41, Aleš 0:56.44 a Pípáček 1:00.66. Kategorie Super Míra 1:05.08, Ríša 2:04.55 a Matyášek 2:11:57. BabyTrophy Lukášek 1:21.12, Barborka 1:47.83 a Vítek 2:46.05. Ze všech, kteří nebyli hodnoceni v hlavní kategorii, byla nejrychlejší malá Eliška, která by s časem 1:31.32 obsadila v celkovém hodnocení 11. místo.Pak už jen balení, počítání a vyhlášení vítězů.

Kategorie Super: zcela bezkonkurenční posádka číslo 1 ve složení Míra, Ríša, Matyášek
Kategorie Extrém: 1. místo KačEr, tedy Káťa s Erikem
                                 2. místo Géďa, Hroch, Halk 
                                 3. místo Aleš, Šimon

A ještě mi to nedá a zvěčním sem skvostné věty složené pouze ze jmen místních rybníků.

Závistivý Starý vdovec Vítek Rožmberk Křtěný Stehlík Potěšil Služebný Pražský Rod Blaník.
Oběšený Starý vdovec Rožmberk Drápal Hladov. Švarcenberk Potěšil Služebný. 
Víra, Naděje, Láska? Potěšil Neužil. (tenhle rybník neexistuje).
Oběšený Starý vdovec Vítek Potěšil Klec. (protože už je zase prázdná)
Rožmberk Drápal Rod.
Starý vdovec Prkenný, křtěný Rožmberk, Potěšil Rod Ponědražský Senekov.
Ostrý Oběšený Vítek Okřínek Potěšil Stejný Strakatý Rod Stehlík.
Nový Skutek Potěšil Pražský Rod Rožmberk.
Rod Rožmberk Potěšil Okřínek. 
Strakatý Služebný Blaník Potěšil Rod.
Vítek Potěšil Rod Rožmberk.
Oběšený Vlkovský Starý vdovec Vítek Ponědražický, křtěný Senekov, Hladov Drápal Dřevěný Farský Podsedek. Stejný Skutek Potěšil Rod Ostrý Loužek.

No uznejte, krása!

Takže jaké bylo BobrTrophy 2016? 
Měli jsme neskutečné štěstí na počasí. Na to, jaké vyhlídky jsme měli předchozí víkend, byla nakonec účast jedna z nejvyšších v historii (33 lidí). Dominika se nabídla, že příště pomůže s organizací. Honza kvůli nám překopal rodinné plány a díky němu jsme si mohli dovolit zase více taškařic jako živou zkoušku a časovku. Padák i se sešroubovanou rukou dokázal přemístit ohromné množství kol a bagáže z Prahy do Lužnice a zpět. Moc jsme další organizátory potřebovali, abychom dokázali udržet Trophy na takové úrovni, jak by se nám líbilo. Za nás oba tedy veliká spokojenost a až se Petr vzpamatuje a bude se moci zase hýbat, tak věřím, že začne kout plány na ročník číslo 19. ;-)

háňa

Přikládám odkazy na fotky:  od Ivouše, od Petra

a video:


| Autor: háňa | Vydáno dne 26. 09. 2016 | 548 přečtení | Vytisknout článek


Komentáře

K tomtu článku nebyl doposud přiřazen žádný komentář!


Přidat komentář
Jméno (přezdívka): 
E-mail: 
Titulek: 

V rámci komentářů nelze používat HTML tagy.

Pro vložení tučného textu, hyperlinku nebo e-mailové adresy využijte následující značky:
[b]tučné[/b], [url]http://www.domeny.cz[/url], [email]jmeno@domena.cz[/email]